Zainteresowanie kontraktami futures na Bitcoin wznosi się na nowe wyżyny przed wejściem na giełdę Coinbase

Otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoin rośnie, ale wolumeny spadają.

Otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Bitcoin wzrosło do nowych rekordów przed środowym bezpośrednim notowaniem Coinbase na giełdzie Nasdaq

Glassode, agregator danych rynkowych kryptowalut, stwierdza, że ​​otwarte zainteresowanie Bitcoinem po raz pierwszy przekroczyło 27 miliardów dolarów, gdy Bitcoin Trader osiągnął nowe rekordy powyżej 63000 USD. Kamień milowy sugeruje, że handlowcy mogą spekulować na wyższych cenach, chociaż niektórzy mogą również zabezpieczać się przed nadchodzącą zmiennością.

Lwia część działalności handlowej ma miejsce na Binance, gdzie 5,2 miliarda USD na pozycjach stanowi prawie 20% wszystkich zaległych pozycji utrzymywanych na giełdzie. Następnie jest Bybit z 4,66 miliardami dolarów, OKEx z 3,75 miliardami dolarów, a następnie Huobi, FTX i CME z około 3 miliardami dolarów każdy.

Pomimo rekordowo otwartego zainteresowania wolumeny kontraktów terminowych na Bitcoin wydają się spadać w ciągu ostatniego miesiąca, spadając z 117 miliardów dolarów od 15 marca do 50 miliardów dolarów do 75 miliardów dolarów w kwietniu, według agregatora danych o kryptowalutach Skew

Zmniejszający się wolumen może sugerować, że inwestorzy stali się coraz bardziej ostrożni w otwieraniu nowych pozycji w miarę zbliżania się daty notowania Coinbase, przy czym znaczna część otwartych pozycji prawdopodobnie reprezentuje pozycje, które zostały otwarte w poprzednich tygodniach i miesiącach.

Spośród kontraktów terminowych BTC o wartości 75 miliardów dolarów, które zmieniły właściciela w ciągu ostatnich 24 godzin, Binance stanowi ponad jedną trzecią wolumenu z 26,9 miliardami dolarów, następnie Huobi z 14,5 miliardami dolarów, OKEx z 12,7 miliardami dolarów i Bybit z 10,6 miliardami dolarów.

Natomiast otwarte zainteresowanie opcjami Bitcoin spadło od czasu wygaśnięcia rekordowych kontraktów o wartości 6 miliardów dolarów pod koniec marca . Wolumeny opcji wzrosły w kwietniu, a dane sugerują, że wielu traderów zabezpieczało swoje pozycje, ponieważ w zeszłym tygodniu zmobilizowano miliardy w celu ochrony przed krachem do 40 000 USD .

Bitcoin nie jest jedynym rynkiem, na którym spekulują inwestorzy na instrumentach pochodnych, a otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi na Ethereum również wzrosło do rekordowego poziomu powyżej 8 miliardów dolarów, ponieważ wolumeny wzrosły w ostatnich tygodniach.

Rynki opcji Ethereum również odnotowały wzrost aktywności, a otwarte zainteresowanie osiągnęło 30-dniowe maksima blisko 3,2 mld USD. Wolumeny opcji Ether wzrosły o 90% z dnia na dzień, z 200 mln USD do 380 mln USD.

Wydaje się jednak, że wielu traderów Ether ( ETH ) spogląda poza notowania Coinbase w tym tygodniu, a analityk Cantering Clark zauważył znaczny wolumen docelowy cen powyżej 3200 USD na koniec czerwca na początku tego miesiąca.